Haber

Van’da dene yap teknoloji atölyesinde 72 öğrenci eğitim görüyor

Van’da dene yap teknoloji atölyesinde 72 öğrenci eğitim görüyor

VAN – Van’da İpekyolu Gençlik Merkezi’nde açılan dene yap teknoloji atölyesinde 72 öğrenci eğitim görüyor.

Atölyelerde öğrenciler robotik kodlama, tasarım ve üretim, nanoteknoloji, malzeme bilimi, mobil uygulamalar gibi alanlarda kendilerini geliştirme fırsatı buluyor. Konuyla ilgili açıklama yapan İpekyolu Gençlik Merkezi Dene-Yap Atölyesi Koordinatörü Ahmet Selçuk Şahan, 81 ilde try-do atölyesi kurulduğunu belirterek, “2012 yılı itibari ile Van’da iki farklı merkezde Try-Yap atölyesi kuruldu. Nisan 2022. Hedefimiz, milli teknoloji atılımını ülkemizin her noktasında gerçekleştirmek, alanda hedeflerini gerçekleştirecek genç beyinler yetiştirmektir” dedi.

Dene-yap atölyesinde 21’i lise, 51’i ortaokul olmak üzere 72 öğrencinin eğitim gördüğünü belirten Şahan, “Buradaki öğrenciler seçilmiş öğrenciler. seçilmiştir. bir araya toplamaktır” dedi.

Eğitimlerin hafta sonu verildiğini sözlerine ekleyen Sahan, “Burada 12 modül eğitimimiz var ve her modül yaklaşık 3 ay sürüyor. 3 aylık eğitimin ardından başarılı olan öğrenciler o modülden başka bir modüle geçiyor. Öğrencilerimiz artık bu modülden eğitim alıyorlar. 3. modülünü tamamladı. Yazılım teknolojileri alanında eğitimlerimiz başlayacak. Elbette öğrencilerimiz burada aldıkları eğitimlerle birçok alanda kendilerini geliştirebilecekler” dedi.

Öğrenciler ise dene-yap atölyesinde bilgilerine bilgi kattıklarını belirterek, gelecekte kendi alanlarında uzmanlaşmak istediklerini söylediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu