Haber

Mehmet Sevigen: Kongrede delegeler Kılıçdaroğlu’nun yüzüne tükürecek

CHP’de sular hiç durulmuyor…

Seçimlerin ardından başlayan ‘değişim’ ve ‘istifa’ çağrıları sürerken, Kılıçdaroğlu’na karşı kazananların sayısı her geçen gün artıyor.

Kılıçdaroğlu’nun ardından genel başkan koltuğuna kimin oturacağı CHP’nin en çok merak edilen gündem konusu.

Mehmet Sevigen’den Ensonhaber’e özel açıklamalar

İlker Koç moderatörlüğünde Ensonhaber Gündem Private YouTube yayınına konuk olan eski Devlet Bakanı ve 23. Dönem CHP Milletvekili Mehmet Sevigen, seçim sonrası muhalefette ve özellikle partisinde yaşananlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP’deki süreci özetleyen Sevigen, Kılıçdaroğlu’nun CHP’ye nasıl dahil olduğuna dair değerli açıklamalarda bulundu.

“Kongrede delegeler Kılıçdaroğlu’nun yüzüne tükürecek”

Mehmet Sevigen, Kılıçdaroğlu’nun kurultayda aday olmaması gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

30 yıldır CHP’de hiçbir şey yapmayanlar milletvekili oluyor, partiyi yönetiyor. Kemal Kılıçdaroğlu bu kongrede aday olursa Kılıçdaroğlu’nun yüzüne tükürürler. Kongreye katılamayacaklar. Bu delegeyi tanıyorum. CHP, babalarının çiftliği mi burası? Kılıçdaroğlu İstanbul’da milletvekili oldu, bu şehre ne faydası oldu. CHP’nin ağabeye değil, iyi bir genel lidere ihtiyacı var. Kılıçdaroğlu bu ülkeye ve partiye uymak istiyorsa kongrede adayım demesin.

“Kılıçdaroğlu’nu siyasete soktuğum için özür dilerim”

Çarpıcı açıklamalarda bulunan Mehmet Sevigen’in özel röportajından öne çıkanlar şöyle:

Kemal Bey 1 yıl oldu, 12 seçim kaybedildi ve halen CHP’nin başında. Umut vermiyor Atatürk’ten daha uzun süre CHP’nin başında durdu. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçek adı Kemal Karabulut’tur. Dersim olaylarından sonra soyadlarını değiştirmişler. Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyaset yapacak parası yoktu, onu siyasete soktuğum için buradaki herkes adına özür dilerim.

“Kılıçdaroğlu’nun gönlünde CHP yok”

Kemal Bey CHP’li değil. Daha sağcı. DSP’ye gitmez, Doğru Yol Partisi’ne gitmez, üçüncü tercih olarak CHP’ye gelir. Böyle bir adam için genel lider olmaya çalıştılar ama Kılıçdaroğlu’nun gönlünde CHP yok. CHP’yi sevmiyor. Kılıçdaroğlu’nu evine ekmek götürdük.

“Halkın yüzde 70’i Kılıçdaroğlu’nun partide kalmasını istemiyor”

Kimse partiyi veya halkı düşünmüyor ama herkes kendi makamını düşünüyor. CHP kapılarını kimseye açmıyor. Kılıçdaroğlu’nun tek arzusu CHP’nin kapatılmasıdır. Halkın yüzde 70’i Kılıçdaroğlu’nun partide kalmasını istemiyor.

“İmamoğlu başkan olmaya cesaret edemiyor”

Ekrem İmamoğlu’nun geçtiğimiz günlerde Tunceli’ye yaptığı ziyaret genel başkan olmayacağım anlamına geliyordu, bir daha bana İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni verin. Telefonu eline alarak gösterdi. İmamoğlu 90 derecelik dönüş yaptı. Aslında İmamoğlu başkan olmaya cesaret edemedi. Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz. Bizi kırk sıra veya kırk katır yapmaya mecbur ediyorlar. Ne Kemal Kılıçdaroğlu ne de Ekrem İmamoğlu CHP’li. İnsanlar mazlum, insanların inancı yok, o yüzden sandığa gidip oy kullanmıyorlar. Kemal Bey gitmezse yerel seçimlerde sandığa gömerler.

“Tayyip Bey ve ben İstanbul’un en başarılı il başkanlarıyız”

Tayyip Bey’in bu ülkeye yaptığı en büyük kötülük, Temel Karamollaoğlu ve Ahmet Davutoğlu’nu Türk siyasetine sokmasıdır. Biz yakın arkadaşız, birlikte çalıştık, Tayyip Bey’le birlikte vilayet başkanı olduk. Ben DSP’liyim, o Refah Partisi’nde. İstanbul’un en başarılı il başkanıyız.

“Azilimi kaldırırlarsa cumhurbaşkanı adayı olacağım”

Kararsız seçmene seçenekler sunmalıyız. Partideki bütün görevleri Kılıçdaroğlu’na veriyordum. Herkes Deniz Baykal’ı yalnız bıraktı ve vefasızlık ettiler. Ben her zaman Kemal Bey’in amiriydim. Kılıçdaroğlu el ele önümde duruyordu. İhraçımı kaldırırlarsa CHP Genel Başkanlığına aday olurum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu