Haber

Konya Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş’a 300 ton un gönderiyor

ensonhaber.com

7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş’ta bölgedeki gıda sorununu çözme çalışmaları hız kazandı.

Bölge halkının gıda sorununu çözmek için tüm kurumlar bir araya geldi.

Bu seferberliğe katılan kurumlardan biri de Konya Büyükşehir Belediyesi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, depremden en çok etkilenen kent Hatay’ın ardından depremin merkez üssü Kahramanmaraş’a 300 ton un gönderiyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi 300 ton un gönderiyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, asrın afetinin ilk anlarından itibaren Konya olarak iş birliği ve dayanışmanın değerli bir parçası olduklarını belirterek, Hatay’dan sonra Kahramanmaraş’a 300 ton un göndermeye başladıklarını söyledi. , depremin merkez üssü oldu.

“12 tırdan oluşan 300 ton un sevkiyatına başladık”

Hatay’da olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da gıda arzının çok değerli bir ihtiyaç olduğunu biliyoruz. Afet durumundaki kardeşlerimizin ekmek ihtiyacını karşılamak için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Bu doğrultuda Kahramanmaraş’a gönderilmek üzere 12 tırdan oluşan 300 ton un sevkiyatına başladık. İlk tırlarımız bugün yola çıktı. Allah kaza vermesin. Konya olarak nerede ihtiyaç varsa orada olmaya devam edeceğiz inşallah. En kısa zamanda yaralarımızı birlikte saracak ve yeniden güzel günlere kavuşacağız. Başta Konya’nın yardımsever halkı olmak üzere bu süreçte emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

habergazipasa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu