Haber

İYİ Parti Milletvekili Ayhan Altıntaş önce istifa etti, ardından Akşener ile görüşerek kararından vazgeçti.

6 TabloKemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığına karşı çıkan YETER Partisi Genel Başkanı Meral Akşener , masadan ayrıldı. Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş da dayatmayı kabul etmeyeceklerini belirten Akşener’e kapıları kapattı.

“GÖRDÜĞÜM İHTİYAÇ ÜZERİNE İYİ PARTİ’DEN İSTİFA ETTİM”

Gündeme bomba gibi düşen gelişmelere bir yenisi daha eklendi. İYİ Parti Ankara Milletvekili Prof. Dr. Ayhan Altıntaş partiden istifa ettiğini açıkladı. Altıntaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Son siyasi gelişmeler ışığında, gördüklerim üzerine DÜZGÜN Partisi’nden istifa ettiğimi kamuoyuna saygıyla duyuruyorum.”

AKŞENERLE GÖRÜŞMEK, TALEBİNİ GERİ ALMAK

İYİ Parti’den istifasını açıklayan Ankara Milletvekili Ayhan Altıntaş, kararını değiştirerek istifasını geri aldı. Altıntaş, YETERLİ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener ile görüştükten sonra kararını değiştirdiğini söyledi. Altıntaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Sayın Genel Başkanımızla yaptığım istişare ve değerlendirme sonucunda partimden istifamı geri çektim” dedi.

İYİ Parti Ankara Milletvekili Ayhan Altıntaş.

“ADAY BELİRLEME SÜRECİ KAPSAYICI VE TEŞVİK EDİCİ BİR ŞEKİLDE YÜRÜTÜLECEK”

İstifa kararından vazgeçen Altıntaş, daha sonra attığı tweet’te, “Sayın Genel Başkanımla yaptığımız değerlendirmede, liderler düzeyindeki iletişim dilinin toplumun geniş kesimlerinde suçlayıcı ve ayrımcı bir hal aldığına olan inancımı dile getirdim. Son günlerde karşı karşıya olduğumuz sorunların analizini zorlaştıran Cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecinin daha kapsayıcı ve kucaklayıcı bir şekilde yürütüleceğine olan inancımı artırdım. Özlediğimiz huzur ve inanç dolu günlere bir an önce kavuşmak dileğiyle.” ifadeleri kullandı.

NE OLDU?

6 Tablo’yla ilgili gündem yaratan Meral Akşener, “Geldiğimiz noktada DÜZGÜN Partisi kıskıvrak yakalanmış ve Türk milletine yıllardır yapıldığı gibi bir dayatmaya zorlanmıştır. , sıtmanın ortasında bir seçim yapmak zorunda kaldı ve elbette buna boyun eğmeyecek.” dedi.

İMAMOĞLU VE YAVAŞ, AKŞENER’E KAPILARI KAPATTI

Akşener, “Sizi Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu Bey’e davet ediyorum. Tüm engellere rağmen çok çalıştınız. Görevinizi en güzel şekilde yaptınız. Milletimizi enkaz altında bile yalnız bırakmadınız. Milletimiz ayaktadır.” Kritik bir kırılmanın eşiği Milletimiz sizleri göreve çağırıyor.Bu bir dayatma değil bir dayatmadır.Yıkım görevidir.Bu görevin reddedilemez bir görev olduğundan şüphemiz yoktur.Bu davetin sahibi, Millet, bundan sonra bize düşen görev seçim yapmaktır.” Sözleriyle davet edildi. Ancak İmamoğlu ve Yavaş, takviye güçlerini Kılıçdaroğlu’na açıkça bildirmişti.

caykaraajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu