Haber

DSP’nin AK Parti’ye Destek Kararına Tepkiler: “Bülent Ecevit’in Güvenini Hıyanet Ettiniz”

Binali Yıldırım ve Ömer Çelik’in ziyaretinin ardından Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde AK Parti’yi destekleyeceklerini açıkladı.

74 eski DSP bakanı ve milletvekili CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na desteklerini açıklarken, sosyal medyada “Ecevit’in güvenine ihanet ettiniz” yorumları yapıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik bugün Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal’ı ziyaret etti. Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından Yıldırım, “Bu seçimlerde birlikte yürüyebileceğimizi düşündük ve bunu DSP Genel Başkanı ve arkadaşlarına ilettik” dedi.

AK Parti’nin DSP ziyaretinin ardından DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ve partisinden bir heyet saat 16.00 sıralarında AK Parti Genel Merkezi’ne geldi. Görüşmenin ardından açıklama yapan DSP Genel Başkanı Öner Aksakal, 14 Mayıs seçimlerinde Tayyip Erdoğan’a destek vereceklerini açıkladı.

DSP’nin seçimde AK Parti’yi destekleyeceğini açıklamasının ardından 74 eski DSP bakanı ve milletvekili, CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verdiklerini açıkladı.

Kararın ardından sosyal medyada DSP’ye tepkiler arttı. İşte o yansımalardan bazıları:

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

abanahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu