Haber

Bursaspor-Amed Sportif Faaliyetler maçında çıkan olaylarla ilgili gözaltı sayısı 9’a çıktı

Bursaspor-Amed Sportif Faaliyetler maçı ve ardından yaşanan olaylarla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan zanlı sayısı 9’a yükseldi.

TFF 2. Lig takımlarından Bursaspor ile Amed Sportif Faaliyetler arasında oynanan maçın ardından soyunma odası koridorunda darp edildiği iddiasıyla ve maç sırasında açılan pankartlarla ilgili Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma, devam ediyor.

Stadyumda görev yapan özel güvenlik görevlisinin de aralarında bulunduğu 3’ü bu kapsamda gözaltına alınan 7 zanlının işlemleri devam ederken, 2 zanlı daha olaylarla ilgili oldukları gerekçesiyle güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı. .

TFF 2. Lig kadrolarından Bursaspor ile Amed Sportif Faaliyetler arasında dün Bursa Büyükşehir Belediye Stadı’nda oynanan maçın ardından soyunma odası koridorunda meydana geldiği iddia edilen darp hakkında Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Yarışmadan sorumlu olan 3 güvenlik yöneticisinin görevden uzaklaştırıldığı belirtilirken, bu kişiler hakkında soruşturma başlatıldı.

Soyunma odasında meydana gelen saldırının sorumluları ile pankartın açılmasına karışanların kimlik tespiti, tespiti ve yakalanması için Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda süreç başlatıldı. maçın sonunda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu